1. kolo TotalDip Tuning Battle v Brně

V neděli 12.4. 2015 jsme zavítali na 1.kolo tuningové soutěže TotalDip Tuning Battle v Česku, a to do Brna na Masarykův okruh.

Sluníčko svítilo celý den a nálada na sraze byla více než dobrá. Při příjezdu jsme si museli asi 20 minut počkat v koloně u vstupu, ale čekání se vyplatilo.

Program akce byl tak nabitý, že bylo někdy těžké si vybrat, čemu dát přednost. Do nově hodnocené soutěže Show & Shine TotalDip Tuning Battle se přihlásilo 35 soutěžních vozů. Po registracích probíhalo představení policejního Volkswagenu Passat a nechybělo ani pozdější přistání policejní helikoptéry na plochu vedle vystavených aut.

Po policejním představení proběhla nová doplňková soutěž Battle 5, kde se vyzyvatelem stal Kesam s jeho rybářskou Fiestou. Výzvu od něj přijal Jiří Kubíček alias El Dixento s VW Scirocco, Vít Hejčík s oranžovou Škodou Octavia 1, Aleš Janeček s VW Golf 2 a Matrtin Klíma a jeho Škoda Octavia 1. Tento battle vyhrál Vít Hejčík, který poté vyhrál i cenu za nejlepší audio zástavbu vozu.

Na své si přišli i milovníci rychlosti a jízdních vlastností. Mohli jsme tu vidět například několik vozů Nissan GT-R R35, Porche Carerra, Ford Mustang, Chevrolet Corvette, Chevrolet Camaro, a mnoho dalších. Majitelé těchto supersportů a spousty dalších nadšenců si mohlo vyzkoušet za poplatek i jízdu po dráze nebo se třeba zůčastnit sprinterských závodů i závodu do vrchu. Také jste zde mohli vidět legendu českého tuningu Škodu Rapid AK – 47 neboli RABBIT. Bohužel už ne v takovém TOP stavu, jak jsme byli u tohoto vozu zvyklí. Na druhé straně aréálu jste mohli shlédnout drift show, aneb Drift team MSR nám ukázal, co umí. Zde také byla možnost zkusit si, jaké to je jezdit bokem na sedadle spolujezdce.

Nechyběly ani stánky se samolepkami a s modely aut, které k takovému srazu neodmyslitelně patří. Spoustu zábavy tu bylo i pro Vaše malé ratolesti, pro které tu byl k dispozici skákací hrad, motorkáry a spoustu dalšího.

Celkově se první kolo této velmi známé soutěže povedlo na výbornou a nám nezbývá nic jiného, než Vás pozvat na 2. kolo, a to na letiště Dlouhá Lhota u Příbrami.