5 kroků pro nejlevnější povinné ručení

Honba za úsporou každé korunu bývá často obtížná, obzvláště v dnešní době plné zdražování. Stále však velká většina majitelů motorových vozidel nevyužila šanci na ušetření několika tisíc každý rok. Jak nejen cenově optimalizovat povinné ručení, si povíme v článku.

povinné ručení pojištění

1. Zvolte si pojistné limity podle svých potřeb

Podle zákona je minimální limit pro škody způsobené na majetku a zdraví 35 milionů korun. To je naprosté minimum, které vám pojišťovny nabídnou. Otázka však zní – stačí vám to? Občas se bohužel stává, že škoda způsobená při dopravní nehodě je i výrazně vyšší, než 35 milionů. V takovém případě se viník nehody musí připravit na to, že cokoliv nad sjednaný limit zaplatí z vlastní kapsy. Nejeden řidič se tímto způsobem dostal do dluhové pasti, ze které není úniku. Jestli má nějaký nadstandard smysl, tak právě tento – zvyšte si limity k 100 milionům korun a snižte riziko, že se to stane i vám.

2. Nenechte se nalákat na drahé zbytečnosti

Proti užitečným limitům plnění nám pojišťovny nabízejí i úplné hlouposti, které mají pouze zvýšit cenu povinného ručení. Ano, připojištění proti srážce se zvěří je sice hezké, ale naprosto neřeší ochranu vozidla z komplexního hlediska. Pojistíte se proti jednomu, stane se vám druhé – nechceme být přitom skeptiky a odvolávat se na zákon schválnosti, ale prostě to tak bývá, proto je štěstěně potřeba jít naproti a buďto se chránit, nebo šetřit, viz další bod.

3. Nadstandard nechte na havarijním pojištění

Pokud stojíte i o ochranu vlastního vozu, více než všechny doplňkové služby k povinnému ručení se vyplatí sjednat levné havarijní pojištění. Žádné povinné ručení vám takovou míru bezpečí nedá, navíc za různé polovičaté služby ve výsledku zaplatíte mnohem více, než za solidní havarijní pojištění.

4. Využijte až 60% slevy díky bonusu

Nejvíce s cenou hne váš bonus za bezeškodné období. Pokud na něj nárok nemáte, protože jde o vaše první povinné ručení, některé pojišťovny vám budou ochotny slevu propůjčit za příslib, že žádnou škodu v následujících letech nezpůsobíte.

5. Sjednávejte přes internet

Poslední rada zní: sjednávejte si autopojištění online. Je to snadnější, rychlejší a hlavně levnější. Jestliže vám bonus ušetří až 60 % z pojistného, internetový srovnávač Pojisteniproauta.cz zvládne v některých případech slevy ještě větší (o bonus přitom nepřijdete).

Comments

comments

Napsat komentář