Pětkový Golf od Petra Navrátila

Zdravíme všechny příznivce našeho portálu Extra-tuning.com.
Dnes jsme si pro Vás připravili takové menší představení vozu Petra Navrátila. Tím vozem je VW
Golf páté řady v provedení 2.0 TDI Sportline.

vw golf navrátil

Jméno a věk: Petr Navrátil – 26 let

Auto: VW Golf V 2.0 TDI Sportline

Úpravy interier: Pedály a odpočívadlo Golf V GTI, lišty dveří , palubovky, krytky volantu a středový panel potažen 3D karbonovou folii. Černé koberečky s červeným obšitím.

Exterier: Přední, zadní nárazník a maska od firmy MAXTON. Síťovina v nárazníku plastová vzhled Golf GTI. Prahy original GTI. Zavařený výkroj pro znak na přední kapotě. Odstraněn zadní stěrač. Zadní světla zatmavena. Sloupky dveře a prostor nad výfuky potažen 3D karbonovou foli. Lak černá metalýza, střecha, část kapoty a nárazníku lakována červeně. Zatmavená zadní okna.
IMG_0685
IMG_0698
IMG_0682

Audio: 2DIN autorádio Zenec MC-2000, 10x original repro

Motor: 2.0 TDI 103 kW (140 PS), Chip na 170 PS. Zadní díl výfuku odstraněn a nahrazen rozdvojením do dvou oválných koncovek. Tlumení na kapotě potaženo černou koženkou a červenou nití všitým znakem VW.

 

IMG_0704IMG_0705

 

Podvozek: Tlumiče a pružiny origo verze Sportline. Ošetřen antikorozním nástřikem. Nápravy, ramena, poloosy, náboje atd. lakovány v černo červené kombinaci. Brzdiče lakovány červeně.
Kola + Pneu: ATS 9×17, Goodyear 225/45R17

Plánované úpravy? Stavitelný podvozek a 19“ kola. Výměna prahu a nárazníku. Poté začít předělávat a čalounit interier.

Proč toto auto? Tak proč todle auto. Když jsem vybíral první auto byl to golf II, manželce se koupil golf III a proto když jsem koukal po něčem novějším na místo dvojky bylo jasné že to bude zase golf tentokrát páté řady. Tydle auta se mi prostě líbí.

Jak dlouho vlastníš tento vůz? cca 3 roky.

Co pro tebe znamená tuning? a co te k tomu privedlo? Je to pro mě odreagování, zábava a hlavně velký koníček který už přechází do nemoci. Skvělá příležitost poznat nové lidi kteří mají stejný koníček. No a co mě k tomu přivedlo? Asi už to bylo nějak tak dané a vrozené. Vždy jsem chtěl až budu mít auto nějak si ho odlišit. Takže to ani jinak dopadnout nemohlo.

 

Jak dlouho se věnuješ tuningu? Už tak nějak od malička. Tenkrát se tomu tuning neříkal. Všímal jsem si každého auta které bylo něčím jiné, odlišné. A chtěl jsem jednou také mít takové odlišné auto ktéré nezapadá do té každodenní šedi

Tvé vysněné auto? Tak mé vysněné auto má a jsem zatím spokojen. Sen je ho dodělat do podoby kdy budu spokojen. Kdybych ale mohl vybírat tak Audi RS 5 nebo VW Golf VI R.

Koupil by jsi někdy již upravené auto?? proč?? Kdyby se mi líbilo tak asi ano. Člověk tím ušetří spoustu investic a spíš by se mohl starat o doladování . Ale stejně by se našli věci které by si předělal podlesebe.

Tvůj nejlepšizážitek z tuning srazu? Každý sraz je nej kdy je pěkné počasí a sejde se dobrá parta lidí. Když se k tomu přidá i nějaké to ocenění tak je to taková třešnička na dortu.

Kde získáváš nejvíc inspirace? Časopisy, internet a vlastní nápady.

Co bylo pro tebe nejtěžší? Asi karosářské věci. Hlavně dopasovat laminátové nárazníky. To jsem svěřil zkušenějším. Tím jim za to děkuji.

Máš ještě jine koníčky kromě tuningu? Nemám. Tuning je jeden velký kun a na jiné už není čas.

Co by jsi chtěl vzkázat začínajícim tunerům? Hlavně aby si dělali auta podle sebe a né podle toho co zrovna určuje modá a co jim všichni říkají že je nej. Nebát se toho udělat si něco podle sebe i když za to budou sklízet kritiku. Nenechat se odrazovat. Každý nějak začíná a každý má jiné možnosti. Nejde jen o to kdo má nej auto. Jde hlavně o lidi kteří mají stejný koníček a nezáleží jestli mají staré fáčko nebo nové BMW.
IMG_0695

Text & photo © Ajuska

FB-ET

Comments

comments

Napsat komentář