ŘÍJEN VE ZNAMENÍ GELI

A máme tu další jedinečný vůz. Hlavní dvojka měsíce, Barča Hudcová „GELI“ a její Volksvagen Golf MK1 1.5 51kw, rok výroby 1978.

 

BL4A3620

 

O dívčin něžný look se postarala profesionální péče vizážistů studia GlamL Lucie Trnkové a Golfu věnovala svou profesionální péči v podobě suchého mytí společnost iIDRY.

Od kdy je Geli členkou klubu Girls Tuning? Už je to nějaký ten pátek. V roce 2005 ji kontaktovala Žabička, protože na netu objevila její fotky s prvním autem Opel Tigra. Do té doby neměla Geli o existenci Girlstuning clubu ani ponětí. Myšlenka ji tehdy ihned nadchla a zatoužila být v kontaktu i s ostatními ženami, co mají stejný koníček. Nelenila a okamžitě se k nim přidala, takže nyní je v tomto klubu krásných 9 let.

 

BL4A3626

 

A co ji přivedlo k tomuto koníčku? Ani přesně neví. Auta ji provázela od malička. Měli doma tolik autíček jako panenek. Takže láska tímto směrem byla daná. No, a co se týče cesty k tuningu, bude to znít tak trochu jako klišé. Stalo se tak totiž díky filmu Rychle a zběsile, který shlédla na střední. Líbila se jí upravená auta, a tak si je začala hledat v různých časopisech. Trochu tomu napomohl i obchod s náhradními autodíly jejího taťky, kde se dostala k tuningovým katalogům tehdejší doby a bylo jasno. Jednou si upraví auto.

Interiér vozu – palubka z GIII, sedačky upravené do tvarů sedaček z Octavie RS, komplet přečalouněno do černo-béžové kombinace, na sedačkách vyšité logo Girlstuning clubu. Původní šedý flekatý koberec byl přestříkán uhlovou barvou na úpravy koberců. Stahování okének v elektrice. Hudební zástavba i v kufru, který zároveň zůstal funkční včetně přístupu k rezervě. V zástavbě použity tyto komponenty: rádio Pioneer MVH-X560BT, výškové repro Pioneer, ve dveřích repro Ampire, v kufru zesilovač Pioneer, subwoofer Pioneer a repro Blaupunkt.

 

DSC06482 (Large)

 

Exteriérzahlazené boční lišty, upravený přední i zadní nárazník Favorit Extreme, upravené prahy Favorit Extreme, dovařené lemy blatníků, zadní boční okna a zadní okno bronzově tónované, navařené prodloužení střechy, krystalová zadní světla, přední světla Angel Eyes FK Automotive, přídavné dálkové světlomety Angel Eyes FK Automotive, maska bez znaku FK Automotive, zrcátka M3, zásuvná elektronická anténa v blatníku, elektronické střešní okno. Barva je hnědý pastel ze vzorníku Volkswagen z roku 78

V motoru se najdou hlavně stylingové úpravy, jako je lakování zlatou metalízou. Dále jsou tam nerezové svody a vložka filtru K&N. Výkonově auto upravované není.

Dělala některé úpravy na své voze zcela sama? Kamarádka Tweetyna z Girlstuning clubu ji na jejích kolech učila leštit, takže si vlastně za pomoci vrtačky jedno kolo vyleštila sama. Ale kola postupem času a vlivem její psí smečky již naleštěně nevypadají a snaha obnovit lesk nevyšla, takže vrtačka v zimě to jistí. Jinak si Geli na autě nic sama nedělala, práci svěřila těm, co tomu víc rozumí. Jen poukazovala na to, jak by co chtěla a hlavně byla ve velice důležité roli 3P (podej, přines, podrž)

 

DSC06454 (Large)

 

Která úprava se Geli na voze nejvíce líbí? Je to interiér, za jehož vzhled z části vděčí Chaotičce, která ji přivedla na možnost nacpat tam trojkovou palubku a poskytla nezbytné komponenty.

Golfík by měl přes zimu projít druhou evolucí, tak držte pěsti, ať se to povede.

Kde bere inspiraci k dalším úpravám? Inspiraci čerpá na netu, u rodiny i přátel. Vždy si z každého směru něco vezme, ale hlavní vizi má většinou v hlavě. Pak už jen tu vizi zrealizovat, což byl doteď kámen úrazu.

Má podporu v rodině / u přítele? V rodině má velkou podporu. V podstatě jsou všichni tak trochu blázni do motorových vozidel, ať už se jedná o jednostopá nebo dvoustopá. Golf je v podstatě rodinný projekt a rodiče ji plně podporují. Styl exteriérové úpravy je práce taťky. Jak nápad, tak práce s laminátem, brácha Ondra mu byl vždy k ruce, a navíc je to takový její osobní mechanik a ona mu je za to velice vděčná. Sestra Kačík, která je také členkou Girlstuning clubu, pomohla s výběrem barvy, no a mamka sešívala čalounění a skvěle jim k tomu vařila. „Všem vám moc děkuji, mám vás ráda,“ vzkazuje. Jak to tak vypadá, všem by se u nich doma hodila dávka BIG SHOCKU, pracovalo by se jim jedna radost :-) Ostatně jako nám při jeho popíjení v průběhu vzniku kalendáře :-)

 

BL4A3634

 

Kolik času tráví se svým autem? S autem tráví všechen čas na srazech. Bohužel jich letos nebylo moc a na jeden sraz dokonce odjela bez Golfíka. Takže někdy s ním je 5 hodin denně, někdy je to jen 5 hodin měsíčně.

Jezdíš s ním běžně nebo jen na srazy? Letos jezdila s golfíkem jen na srazy a párkrát do města, jen tak se projet, či nakoupit. V zimě od předělání nejezdil, v loňském roce s ním jezdila daleko více.

Nezbývá, než Barče „GELI“ popřát co nejvíce možných úspěchů a poděkovat za účast na projektu kalendář Girls Tuning 2015.

Krátce ještě zmíníme možnost rekvalifikačních kurzů Autolakýrník u partnera kalendáře INTERACTION. Více informací na www.interaction.cz nebo pište na skoleni@interaction.cz

.

.

 

Comments

comments